24 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Müzikle İlgili Hayallerini Erteleme

 

Müzik yapmak ve üretmek için profesyonel olmanıza gerek yoktur. Hatta hiç müzik aleti kullanmamış da olabilirsiniz. Müzik yapmak için olması gereken ilk şey sizin müzik yapmayı istemenizdir. Bu isteğiniz varsa ertelemeyin. Hemen müzik aletleri satan bir firmaya giderek aklınızdaki enstrüman neyse onu hemen alın ve amatörce de olsa müzik yapmaya başlayın. Korkmayın. Herkes benzer şekillerde yeteneklerini keşfediyor. Toptan müzik aletleri satan bir firmadan alacağınız herhangi bir enstrüman veya müzik aleti size yeteneğinizin olup olmadığını öğretecektir.

 

Bu keşfinizi yaptıktan sonra yapacağınız şey sanırım yapacağınız müziği uygun müzik atölyelerinde değerli hale getirmek olacaktır. Bunun için ses sistemleri de dahil olmak üzere stüdyo ekipmanları temin edilerek öncelikle müzik üreteceğiniz ortamı oluşturmanız gerekecektir. Eğer buna şansınız yoksa ve maddi durumunuz yeterli olmuyorsa o zaman bu bahsettiğimiz ortamın kurulu olduğu kursları tercih edebilirsiniz. Ancak maddi durumunuz uygunsa ve eğer tam bir müzisyen olma yolunda ilerlemek istiyorsanız yapacağınız şey kendi atölyenize sahip olmak ve bunun için gerekenleri yapmaktır.

 

İyi bir Müzik Atölyesi İçin Gerekli Olan Müzik Aletleri

 

Her ne kadar yapacağınız müzik türünü belirlemek tamamen ilgi alanınızla ilgili olsa da Türkiye’de ve dünyada müzik yapan müzisyenlerin birçoğunun kullandığı bazı telli ve tuşlu çalgıları kullanmanız gerekmektedir. Gitar fiyatları iyi bir telli çalgı almak için sizi yakından ilgilendiren bir konu olmalıdır. Aynı şekilde bağlama fiyatları da bağlama ile müzik yapmayı düşünüyorsanız ilgi alanınıza giren bir konu olmalıdır. Bateri kullanmak gibi bir alışkanlığınız olsun istiyorsanız eğer bateri, keman çalmayı seviyorsanız veya keman çalmayı öğrenmek istiyorsanız kurmak istediğiniz müzik atölyesinde mutlaka olmasını istediğiniz müzik aleti olarak keman fiyatları ile de ilgilenmeniz gerekiyor demektir.

 

Tuşlu Çalgılar

 

            Piyano fiyatları ile de ilgilendiğinizi söylüyorsanız eğer şunu açıkça söylemiş olursunuz. “Piyano ile tek başına bir müzik üretim atölyesi kurma niyetindeyim.”

Tüm bu hayallerinizi gerçekleştirmek için alacağınız müzik sistemleri ve aletleri konusunda son derece titiz bir çalışma yapmalı ve satın alacağınız firmaları iyi seçmelisiniz. Çünkü alacağınız müzik aletleri ile sınırsız müzik üretimi yapmak tamamen bu tercihinize bağlı bir konudur.

Kaynak : http://www.ezgicanmuzik.com.tr/

 

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü